Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Jeśli będziesz nadal z niej korzystać, będzie to równoznaczne z akceptacją wykorzystywania cookies.
Więcej informacji, w tym o możliwości zmiany ustawień, znajdziesz w naszej POLITYKA PRYWATNOŚCI

X
Telefon w dłoni, na ekranie widać aplikację Victor pokazującą ile kroków dziennie przeszedł użytkownik

Poznaj Victora!

September 19, 2020

Odpowiednie nawyki, takie jak regularna aktywność fizyczna, zdrowa dieta i brak nałogów to klucz do długiego, zdrowego życia. Victor pomaga skutecznie budować te nawyki, wykorzystując wiedzę z zakresu medycyny, fizjologii i psychologii.


Czy zastanawiałeś się kiedyś nad swoimi nawykami? Nad tym, które są dla Ciebie szczególnie ważne? Nad tym, jaką rolę odgrywają one w Twoim codziennym życiu? Bardzo możliwe, że zdajesz sobie sprawę z kilku z nich. Może jesteś z niektórych dumny, może niektóre chcesz zmienić. Jednak bardzo prawdopodobne, że nie doceniasz w pełni ich wpływu na swoje życie. 

Rola nawyków w codziennym życiu


Badania pokazują, że aż 45% naszych codziennych zachowań może być wynikiem nawyku. Większość z nich wykonujemy na tyle automatycznie, że nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Pod wpływem nawyków podejmujemy decyzje o tym, co robimy od razu po przebudzeniu, o tym, którą drogą pojedziemy do pracy, ale także o tym, czy poświęcamy czas na sport, o tym, co jemy i o tym, jak często oddajemy się używkom. 


Niestety, w świecie gdzie otaczają nas niezdrowe pokusy, a coraz więcej naszego czasu spędzamy na siedząco, naprawdę nietrudno o złe nawyki. Ma to niestety katastrofalny efekt dla naszego zdrowia. Brak aktywności fizycznej, zła dieta, palenie i nadużywanie alkoholu to wciąż główne przyczyny chorób płuc, cukrzycy, nowotworów oraz chorób serca. Skala tego problemu jest ogromna - według badań, stany chorobowe, wynikające ze złych nawyków odpowiadają aż za 60% przedwczesnych zgonów na świecie!


Dobra wiadomość jest jednak taka, że nasze złe nawyki nie muszą z nami pozostać na zawsze. Możemy nad nimi pracować, a co za tym idzie, zwiększyć swoje szanse na długie, zdrowe życie. Jest to trudne wyzwanie, jednak zdecydowanie jest ono warte Twojego wysiłku. W dążeniu do tego celu pomoże Ci Victor.

Jak Victor pomaga budować nawyki?


Victor to prosta, darmowa aplikacja, która stworzona została z myślą o budowaniu nawyków, które pozytywnie wpływają na życie jego użytkowników. Victor jest opiekunem, który pomaga stawiać małe kroki, które prowadzą do wielkich zmian.


Razem z Victorem możesz dążyć zarówno do tego, aby zacząć być aktywnym fizycznie, jak i do tego aby zwiększyć częstotliwość i regularność tej aktywności. Victor pozwoli Ci monitorować Twój cel i zmotywuje Cię do tego, aby codziennie go osiągać! 

Jeśli chcesz, aby Victor pomógł i Tobie, pobierz darmową aplikację na swojego Androida lub na iPhone’a. Możesz założyć konto lub korzystać z niej bez rejestracji. Od tego momentu kolejne kroki w stronę zdrowszego życia będziesz mógł stawiać już pod opieką Victora!


Źródła:

  1. D. T. Neal, W. Wood, J. M. Quinn, Habits - A Repeat Performance, Current Directions in Psychological Science, 2006
    https://dornsife.usc.edu/assets/sites/208/docs/Neal.Wood.Quinn.2006.pdf 

Powrót